Här läggs medlemmarna upp då man gjort sin anmälan och betalt avgiften.

Saknar ni er själv beror det med största sannolikhet på att ni inte betalt in avgiften. 

 

 

Christer Eliasson - Ordförande

Instrument: Stränginstrument 
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: flera genom åren 

Adress:
Sörgårdsvägen 53A
475 32 Öckerö

Telefon: 0703-818745

Email: christer@citrum.se

Peter Carman - Sekreterare

Instrument: Bas, Gitarr
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Eventuellt
Gruppnamn: inget för tillfället

Adress:
Heinövallen 11
475 40 Hönö

Telefonnummer: 0709-530057

Email: pcarman81@gmail.com

Jakob Sandberg - Suppleant

Ljud, Ljus, Roddning och mycke mycke mera.

Adress:
Kattfotsvägen 5
475 50 Hälsö

Telefon: 0705-870500

Email: jakob.studio22@gmail.com

Lennart Nilsson - Inventarie ansvarig

Instrument: Trummor
Sång, kör: 
Sång, Lead: 
Gruppnamn: Flera olika band genom tiderna, inget just nu 

Adress:
Saltarsviksvägen 5
475 32 Öckerö

Telefon: 0706-637830

Email: Lennart_ockero@hotmail.com

Göran "Guran" Blomgren

Instrument: Gitarr, Bas mm.
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: Flera, bland annat Kapten Gitarr

Adress:
Östra Vägen 33
475 42 Hönö

Telefon:
0730-303900

Email: Guran@kaptengitarr.se

Kent Lundstedt

Instrument: Gitarr
Sång, kör:
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: Five Long Bodies (FLB) Spelar 60-70tals pop. 

Adress:
Sandlyckevägen 2C
475 42 Hönö

Telefon: 0727-101845

Email: kentlundstedt@icloud.com

Dick Hagne

Instrument: Gitarr, Munspel, klaviatur
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: Flera olika band just nu 

Adress:
Bergmans Väg 15
475 31 Öckerö

Telefon: 0705-718273

Email: dick.hagne@gmail.com

Billy Ehrenholm

Instrument: Trummor, Gitarr
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: flera genom åren 

Adress:
Kvarnbergsvägen 28
475 41 Hönö

Telefon: 0723-325441

Email: b.ehrenholm@gmail.com

Ingemar Lindström

Allt i allo
Fotograf
 

Adress:
Stranden 11
475 31 Öckerö

Telefon: 0761-729062

Email: stranden11@hotmail.com

Peter Törnqvist

Instrument: Gitarr, Bas
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: Flatstrings samt flera olika band genom tiderna.

Adress:
Krabbevägen 11
475 41 Hönö

Telefon: 0708-675952

Email: peter-tornqvist@glocalnet.net

Georg Appelqvist

Stödmedlem.

Email: george.appelqvist@gmail.com

Mats Nord

Instrument: Gitarr, Keyboard
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: Flera olika band genom tiderna

Adress:
Ljungvägen 10
475 31 Öckerö

Telefon: 0736-501200

Email: mats@nord.cool

Katinka Bratt

Instrument: Dragspel
Sång, kör: 
Sång, Lead:
Gruppnamn: 

Adress:
PL 182
475 14 Källö-Knippla

Telefon: 0706-870985

Email: katinka.bratt@falstaff.se

Patrik Wedberg

Stödmedlem

Email: pw@podab.se

Malin Bryngelsson - Suppleant

Instrument: Gitarr
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: 

Adress:
Bustadvägen 45
475 40 Hönö

Telefon: 0737-171569

Email: malin.bryngelsson@gmail.com

Lena Bäcklund - Facebook ansvarig

Instrument:
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: 

Adress:
Vänhemsvägen 16
475 42 Hönö

Telefon: 0708-152328

Email: lenamariabacklund@hotmail.com

Lars Hammarson

Instrument: Nyckelharpa
Sång, kör: 
Sång, Lead: 
Gruppnamn: Hisingens spelmanslag

Adress:
Lindeviksvägen 28
475 51 Källö-Knippla

Telefon: 0706-963301

Email: lasse@hammarson.net

Suzann Almqvist

Instrument: Dragspel
Sång, kör: ?
Sång, Lead: ?
Gruppnamn: ?

Adress:
Box185
475 51 Källö-Knippla

Telefon: 0736-724436

Email: Stolla5@hotmail.com

Jonas Hansson

Instrument: Uckelele, Banjo
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: 
Gruppnamn: Flatstrings

Adress:
Bryggebackavägen 23
475 32 Öckerö

Telefon: 0725-325699

Email: Uppriktat@gmail.com

Bosse Wassberg

Instrument: Gitarr o Munspel
Sång, kör: 
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn:  

Adress:
Burövägen 16
475 50 Hälsö

Telefon: 0702-758252

Email: bo.sharpmountain@gmail.com

Tommy Falonius

Instrument: Gitarr
Sång, kör: -
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: -

Adress:
Box 182
475 14 Källö-Knippla

Telefon: 

Email: tommy@falonius.se

Kajsa Erlandsson

Instrument: Gitarr, Piano
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: 

Adress:
Jakobs bratts väg 39
475 32 Öckerö

Telefon: 0722-472232

Email: Kajsa@kanndalen.se

Linda B Claesson

Instrument: Tvärflöjt
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja, eventuellt
Gruppnamn: 

Adress:
Hamnvägen 55
475 41 Hönö

Telefon: 0733-769676

Email: moxie_67@hotmail.com

Christian Colliander

Instrument: Gitarr
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: 

Adress:
Box 115
475 14 Källö-Knippla

Telefon: 0706-203011

Email: knippla@icloud.com

Magnus Wassenius

Instrument: Fiol, Piano, Orgel
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: 

Adress:
Klippan 1H
414 51 Göteborg

Telefon: 0709-846885

Email: magnus.wassenius@svenskakyrkan.se

Tommy Tillander

Instrument: Gitarr
Sång, kör: -
Sång, Lead: - 
Gruppnamn: -

Adress:
Krabbehällen 7
475 37 Bohus-Björkö

Telefon: 0702-615724

Email: gitarrtommy@gmail.com

Björn Sohlman - Suppleant

Instrument: Gitarr
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja 
Gruppnamn: 

Adress:
Vindvägen 19
475 40 Hönö

Telefon: 0706-317095

Email: bjornsohlman@live.se

Elisabeth Carman

Stödmedlem

Email: ecarman@telia.com

Martin Corneliusson

Instrument: Gitarr, ståbas, ukulele, mandolin
Sång, kör: -
Sång, Lead: - 
Gruppnamn: Många genom åren

Adress:
Parkvägen 1
475 40 Hönö

Telefon: 0768-998344

Email: martin.corneliusson@gmail.com

Alex Karlsson

Hjälper till med: Ljud, Ljus och roddning

Brattevägen 48A
475 31 Öckerö

Mobil: 0763-174834

Email: ockeroalex@gmail.com

Andreas Alexandersson

Instrument: Gitarr
Sång, kör: -
Sång, Lead: -
Gruppnamn: 

Hemvärnsvägen 56
475 40 Hönö

Mobil: 0701-184261

Johan Ekstedt

Instrument: Gitarr
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: Flatstrings

Västra Vägen 90 B
475 42 Hönö

Mobil: 0703-131957

Email: johan@oarnas.se

Göran Stranne

Instrument: Gitarr
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: Många genom åren. 

Sörgårdsvägen 7
475 32 Öckerö

Mobil: 0736-729870

Email: goran.jajamensan@gmail.com

Anna Nyberg

Instrument: Gitarr
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: Sånggruppen Eyla

Lönnvägen 6
475 32 Öckerö

Mobil: 0729-981521

Email: a.nyberg@outlook.com

Martin Hansson

Instrument: Trummor, Cajunbox
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: 
Gruppnamn: mf2.se

Klintvägen 8B
475 42 Hönö

Mobil: 0738-182077

Email: spettes@gmail.com

Christina Rosemar

Stödmedlem

Matild Kilvik

Instrument: Rösten
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja 
Gruppnamn: -

RYGGEBOLVÄGEN 42
443 95 Stenkullen

Mobil: 0766-433660

Email: matilda@nord.cool

Monica Lantz

Instrument: Piano
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja 
Gruppnamn: Monica and the Stockroses

Intagsvägen 38
475 31 Öckerö

Mobil: 0736-744129

Email: monica.lantz@icloud.com

Yvonne Berggren

Instrument: Sång
Sång, kör: Ja
Sång, Lead:
Gruppnamn: Jayvoice

Bustanvägen 55
475 40 Hönö

Mobil: 0760-245237

Email: yberggren@live.se

Johan Hamnebo

Instrument: Sång
Sång, kör: 
Sång, Lead:
Gruppnamn: 

Munkevägen 5
475 41 Hönö

Mobil: 0706-498766

Email: j.hamnebo@hotmail.com

Roy Jacobsson

Instrument: Bas
Sång, kör: 
Sång, Lead:
Gruppnamn: 

Hockyvägen 5
475 31 Öckerö

Mobil: 0707-260201

Email: roy.jacobsson@gmail.com

Bo Hansson

Instrument: Klaviatur
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: Mr Bo

Höjdhopparegatan 12
Göteborg

Email: bosses.emejl@gmail.com

Agneta Ligelius

Instrument: 
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: 
Gruppnamn:

Sommarvägen 4
475 32 Öckerö
0763-147466

Bertil Löfdahl

Instrument: Gitarr
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: Mr Bo

Skolgatan 7 A
Göteborg

Email: b.lofdahl@telia.com

Peter Schuberg

Instrument: Gitarr
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: Red Mill Jazzmen

Strandvägen 14
475 40 Hönö
0708-627320

Email: lennart.peter@gmail.com

Håkan Wikström

Instrument: Trumpet
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: Red Mill Jazzmen

Norgårdsvägen 63
475 31 Öckerö
0733-785737

Email: Pehw@msn.com

Lars-Göran Gustafsson

Instrument: Klaviatur
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: 
Gruppnamn: 

Jazzmusiker

Heinövallen 11
475 40 Hönö
0707-103976

Email: lg@usken.se

Thomas Andersson

Instrument: Tenorbanjo
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: 
Gruppnamn: Red Mill Jazzmen

Snipevägen 5
475 40 Hönö
0727-013087

Email: thomasagneta@gmail.com

Lars Lööf

Instrument: Trummor
Sång, kör: 
Sång, Lead: 
Gruppnamn: Red Mill Jazzmen

Lövskogsåsen 87
427 38 Billdal
0705-954201

Email: lars.loof46@gmail.com

Jan Hvarfvén

Instrument: Klaviatur
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: 
Gruppnamn: Red Mill Jazzmen

Erstalsvägen 7
475 41 Hönö
0768-838855

Email: jaehvar@gmail.com

Björn Sandberg

Instrument: Gitarr, Tummor
Sång, kör: Ja
Sång, Lead: Ja
Gruppnamn: 
Sjunger i Midnight special "Creedence tribute"
Trubadurar

Intagsvägen 44B
47531 Öckerö

0705-799497

Email: burng@hotmail.com

Mona Elisabet Olofsson

Instrument: 
Sång, kör: 
Sång, Lead: 
Gruppnamn:

Hedens Byväg 17 B
47540 Hönö

0736-236369

Email: mona.bettan@hotmail.com

Lars Fredén

Instrument: 
Sång, kör: 
Sång, Lead: 
Gruppnamn: Red Mill Jazz Men

Korshamnsvägen 21
475 40 Hönö

Email: Lars@lf-design.se

Jonas Elfving

Instrument: 
Sång, kör: 
Sång, Lead: 
Gruppnamn: 

Almelunden 24
475 32 Öckerö

0708-289872

Email: jonaselfving@hotmail.com

Anders Aspling

Instrument: 
Sång, kör: 
Sång, Lead: 
Gruppnamn: 

Rosengården 9
746 32 Bålsta

0706-225959

Email: anders@asplings.com